CTGS32F-180M
Central Technologies
Product No:
CTGS32F-180M
Description:
18UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 150
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 18 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 18 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Current Rating (Amps) 580 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 28MHz
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz