CTGS32F-1R5M
Central Technologies
Product No:
CTGS32F-1R5M
Description:
1.5UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 23 @ 7.96MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 1.5 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.9 A
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 95MHz
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz