CTGS32F-220M
Central Technologies
Product No:
CTGS32F-220M
Description:
22UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 23 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
DC Resistance (DCR) 660mOhm Max
Current Rating (Amps) 520 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 22MHz
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz