CTGS54F-470K
Central Technologies
Product No:
CTGS54F-470K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
47UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1350
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Wirewound
Series CTGS54F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 47 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Current Rating (Amps) 720 mA
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz