CTGS54F-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTGS54F-4R7M
Description:
4.7UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Wirewound
Series CTGS54F
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.8 A
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz