CTGS54F-680K
Central Technologies
Product No:
CTGS54F-680K
Description:
68UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Payment:
In Stock : 1500
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 68 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Current Rating (Amps) 610 mA
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz