CTGS75F-101K
Central Technologies
Product No:
CTGS75F-101K
Description:
100UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Payment:
In Stock : 1000
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 100 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz