CTGS75F-121K
Central Technologies
Product No:
CTGS75F-121K
Description:
120UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Payment:
In Stock : 500
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 120 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 470mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 660mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz