CTGSR74BF-180M
Central Technologies
Product No:
CTGSR74BF-180M
Description:
18UH SMD SHIELD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 18 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.321" L x 0.289" W (8.15mm x 7.35mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.29 A
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz