CTH6EF-331K
Central Technologies
Product No:
CTH6EF-331K
Description:
330UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 184
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm)
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 290 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 1.9MHz
Current - Saturation (Isat) 170mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz