CTH6VF-152K
Central Technologies
Product No:
CTH6VF-152K
Description:
1500UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 1.5 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 760kHz
Current - Saturation (Isat) 78mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz