CTH6VF-221K
Central Technologies
Product No:
CTH6VF-221K
Description:
220UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 220 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 320 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 2.3MHz
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz