CTH6VF-222K
Central Technologies
Product No:
CTH6VF-222K
Description:
2200UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 2.2 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 19Ohm Max
Current Rating (Amps) 100 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 640kHz
Current - Saturation (Isat) 64mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz