CTH6VF-3R3K
Central Technologies
Product No:
CTH6VF-3R3K
Description:
3.3UH MINI AXL P-LINE INDUCTR
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.3 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.9 A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 110MHz
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz