CTH7RF-332K
Central Technologies
Product No:
CTH7RF-332K
Description:
3300UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.3 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.300" Dia (7.62mm)
DC Resistance (DCR) 6.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.567" (14.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial
Frequency - Self Resonant 600kHz
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz