CTH8F-823K
Central Technologies
Product No:
CTH8F-823K
Description:
82000UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Payment:
In Stock : 3
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 82 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.469" Dia x 0.921" L (11.90mm x 23.40mm)
DC Resistance (DCR) 64.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 67 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 100kHz
Current - Saturation (Isat) 98mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz