CTHC1812F-150K
Central Technologies
Product No:
CTHC1812F-150K
Package:
1812
Description:
15UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Drum Core, Wirewound
Series CTHC1812F
Package Bulk
Ratings -
Features -
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 15 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Obsolete
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 20MHz
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz