CTHC2220F-221K
Central Technologies
Product No:
CTHC2220F-221K
Description:
220UH SMD WW MOLDED INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 220 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 170 mA
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package 2220
Frequency - Self Resonant 3.9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz