CTLC0603F-1N5S
Central Technologies
Product No:
CTLC0603F-1N5S
Features -
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 1.5 nH
Material - Core -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.5 A
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant 13GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz