CTLC0603F-68NJ
Central Technologies
Product No:
CTLC0603F-68NJ
Features -
Q @ Freq 14 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 68 nH
Material - Core -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Current Rating (Amps) 220 mA
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant 2GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz