Home / Fixed Inductors / CTLL1005F-FH3N9S
CTLL1005F-FH3N9S
Central Technologies
Product No:
CTLL1005F-FH3N9S
Description:
3.9NH SMD CER CORE MULT INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 119811
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Multilayer
Series CTLL1005F
Features -
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 3.9 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 6.1GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz