Home / Fixed Inductors / CTLL1005SF-1N3S
CTLL1005SF-1N3S
Central Technologies
Product No:
CTLL1005SF-1N3S
Description:
1.3NH SMD CER MULTIL INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 1.3 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 10GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz