Home / Fixed Inductors / CTLL1005SF-R10J
CTLL1005SF-R10J
Central Technologies
Product No:
CTLL1005SF-R10J
Package:
0402
Description:
100NH SMD CER MULTIL INDUCTOR
Type Multilayer
Series CTLL1005SF
Features -
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 100 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 150 mA
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 700MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz