CTLL1608F-2N2S
Central Technologies
Product No:
CTLL1608F-2N2S
Package:
0603
Description:
2.2NH SMD CER CORE MULT INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4011
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Multilayer
Series CTLL1608F
Features -
Q @ Freq 34 @ 800MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 2.2 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant 6GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz