CTLL1608F-R10S
Central Technologies
Product No:
CTLL1608F-R10S
Description:
100NH SMD CER CORE MULT INDUCTOR
Type Multilayer
Series CTLL1608F
Package Bulk
Ratings -
Features -
Q @ Freq 3 @ 800MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 100 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant 830MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz