Home / Fixed Inductors / CTLL2012SF-12NJ
CTLL2012SF-12NJ
Central Technologies
Product No:
CTLL2012SF-12NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
0805
Batch:
Datasheet:
Description:
SMD HIGH FREQCER MULTIL INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 22
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Multilayer
Series CTLL2012SF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 12 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0805
Frequency - Self Resonant 1.9GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz