Home / Fixed Inductors / CTLL2012SF-68NJ
CTLL2012SF-68NJ
Central Technologies
Product No:
CTLL2012SF-68NJ
Payment:
In Stock : 25
Features -
Q @ Freq 18 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 68 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0805
Frequency - Self Resonant 700MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz