Home / Fixed Inductors / CTLQ1812NF-681J
CTLQ1812NF-681J
Central Technologies
Product No:
CTLQ1812NF-681J
Package:
1812
Description:
680UH 65MA SMD WW INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Wirewound
Series CTLQ1812NF
Features -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 680 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 17Ohm Max
Current Rating (Amps) 65 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 2.5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz