Home / Fixed Inductors / CTLQ2220CF-103M
CTLQ2220CF-103M
Central Technologies
Product No:
CTLQ2220CF-103M
Description:
10MH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Wirewound
Series CTLQ2220CF
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 mH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) 140Ohm Max
Current Rating (Amps) 50 mA
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 500kHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz