Home / Fixed Inductors / CTLQ2220CF-220M
CTLQ2220CF-220M
Central Technologies
Product No:
CTLQ2220CF-220M
Description:
22UHA SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 350
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) 266mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.2 A
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz