Home / Fixed Inductors / CTLQ2220CF-222M
CTLQ2220CF-222M
Central Technologies
Product No:
CTLQ2220CF-222M
Description:
2.2MH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) 30.1Ohm Max
Current Rating (Amps) 100 mA
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.2MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz