Home / Fixed Inductors / CTLQ2220CF-470M
CTLQ2220CF-470M
Central Technologies
Product No:
CTLQ2220CF-470M
Description:
IND POWER SHIELDED 47UH SMD
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 47 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) 560mOhm Max
Current Rating (Amps) 800 mA
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz