CTLQH3KSF-4R7N
Central Technologies
Product No:
CTLQH3KSF-4R7N
Description:
4.7UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 750
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.142" L x 0.138" W (3.60mm x 3.50mm)
DC Resistance (DCR) 820mOhm Max
Current Rating (Amps) 460 mA
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 50MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz