CTLQH3KSF-561N
Central Technologies
Product No:
CTLQH3KSF-561N
Description:
560UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 505
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 560 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.142" L x 0.138" W (3.60mm x 3.50mm)
DC Resistance (DCR) 6.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 50 mA
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2.7MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz