CTLQH3KSF-681N
Central Technologies
Product No:
CTLQH3KSF-681N
Description:
680UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 680 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.142" L x 0.138" W (3.60mm x 3.50mm)
DC Resistance (DCR) 11.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 40 mA
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2.3MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz