Home / Fixed Inductors / CTLV2512SF-3R3M
CTLV2512SF-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTLV2512SF-3R3M
Description:
3.3UH SMD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type -
Series CTLV2512SF
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.3 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Current Rating (Amps) 1.35 A
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1008
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz