Home / Fixed Inductors / CTLV3015SF-220M
CTLV3015SF-220M
Central Technologies
Product No:
CTLV3015SF-220M
Description:
22UH SMD POWER INDUCTOR
Type -
Series CTLV3015SF
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) 770mOhm
Current Rating (Amps) 580 mA
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1212
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz