Home / Fixed Inductors / CTLV3015SF-3R3M
CTLV3015SF-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTLV3015SF-3R3M
Description:
3.3UH SMD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type -
Series CTLV3015SF
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.3 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) 125mOhm
Current Rating (Amps) 1.62 A
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1212
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.71A
Inductance Frequency - Test 1 MHz