CTM1F-220J
Central Technologies
Product No:
CTM1F-220J
Description:
22UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm Max
Current Rating (Amps) 140 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant 25MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz