CTM4F-332J
Central Technologies
Product No:
CTM4F-332J
AXIAL LEADED MOLDED INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.3 mH
Material - Core -
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm)
DC Resistance (DCR) 38Ohm Max
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package Axial
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 58mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz