CTMC2220F-332J
Central Technologies
Product No:
CTMC2220F-332J
Description:
3300UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Molded
Series CTMC2220F
Features -
Q @ Freq 20 @ 252kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 3.3 mH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.232" L x 0.205" W (5.90mm x 5.20mm)
DC Resistance (DCR) 60Ohm Max
Current Rating (Amps) 40 mA
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz