CTML0603F-330M
Central Technologies
Product No:
CTML0603F-330M
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
33 FER MULTIL SHLD INDUCTOR
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Multilayer
Series CTML0603F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 1 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant 9MHz