Home / Fixed Inductors / CTML0603F-R047J
CTML0603F-R047J
Central Technologies
Product No:
CTML0603F-R047J
Package:
0603
Description:
SMD FERRITE CORE MULTIL INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Multilayer
Series CTML0603F
Features -
Q @ Freq 10 @ 50MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 47 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Current Rating (Amps) 50 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603
Frequency - Self Resonant 260MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz