CTML0805F-8R2M
Central Technologies
Product No:
CTML0805F-8R2M
Description:
8.2UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Series CTML0805F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 50 @ 4MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 8.2 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Current Rating (Amps) 15 mA
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0805
Frequency - Self Resonant 26MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz