CTML1206F-330M
Central Technologies
Product No:
CTML1206F-330M
Description:
33 FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Features -
Q @ Freq 30 @ 400kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Current Rating (Amps) 5 mA
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Frequency - Self Resonant 13MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 400 kHz