Home / Fixed Inductors / CTMLP080504AF-3R3N
CTMLP080504AF-3R3N
Central Technologies
Product No:
CTMLP080504AF-3R3N
Package:
0805
Description:
3.3UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Type Multilayer
Series CTMLP080504AF
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 3.3 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm
Current Rating (Amps) 700 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0805
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz