CTMMP104F-R36M
Central Technologies
Product No:
CTMMP104F-R36M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD Shielded Power Inductor
User Guide
Mfr Central Technologies
Series -
Package Bulk
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.36 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.398" L x 0.457" W (10.10mm x 11.60mm)
DC Resistance (DCR) 1.2mOhm
Current Rating (Amps) 42 A
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C