CTMMP104F-R47M
Central Technologies
Product No:
CTMMP104F-R47M
SMD Shielded Power Inductor
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1987
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.47 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.398" L x 0.457" W (10.10mm x 11.60mm)
DC Resistance (DCR) 1.2mOhm
Current Rating (Amps) 38 A
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C