Home / Fixed Inductors / CTMMP104SF-2R2M
CTMMP104SF-2R2M
Central Technologies
Product No:
CTMMP104SF-2R2M
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.398" L x 0.457" W (10.10mm x 11.60mm)
DC Resistance (DCR) 7mOhm
Current Rating (Amps) 16 A
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C