CTMMP125F-R36M
Central Technologies
Product No:
CTMMP125F-R36M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD Shielded Power Inductor
User Guide
Mfr Central Technologies
Series -
Package Bulk
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 0.36 µH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Size / Dimension 0.504" L x 0.543" W (12.80mm x 13.80mm)
DC Resistance (DCR) 0.9mOhm
Current Rating (Amps) 50 A
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C